OTK:n kausi 2015-2016

PDF-tiedostoKilp+kal+2015-2016+v23+280815.pdf (20 kB)
Kilpailukalenteri - valintakilpailut

KILPAILUKALENTERI - KAUSI 2015-2016

Kisakutsut tapahtumakalenterissa!

AIKAKILPAILUPAIKKAKILPAILUSIVUTOSALLISTUJAT/TULOKSET
12.9.2015DudesOpen ICHelsinkiKilpailusivut

SM-Juniorit: Lucas Tiilikainen(peruttu)

Minit: Philip Nyman 7/8

25.-27.9.2015Tikkurila Trophy ICVantaaKilpailusivut

Minit girls: Ronja Räisänen 23/23

Minit boys: Philip Nyman 5/5

B-silmut: Saana Heikkinen 14/20, Karin Söyri 19/20

Aluedebytantit: Jasmin Väätäinen 5/12, Ellen Söyri 11/12

Kansalliset noviisit:
Johanna Nenonen 24/24, Amanda Torkkel (peruttu)

SM-noviisit: Lucas Tiilikainen(peruttu)

24.-25.10.20151. valintakilpailu / junioritRiihimäkiKilpailusivutNona Linnanmäki: 27/27
25.10.20151. aluevalintakilpailu / minitKauniainenKilpailusivut

Mira Lindfors: 4/14

Nelli Kievari: 12/14

Ronja Räisänen: 14/14

Philip Nyman: 4/4 - erityismaininta: reipas luistelu

31.10-

1.11.2015

1. valintakilpailu / SM-noviisit

Tampere Lucas Tiilikainen: 3/4
7.-8.11.2015KutsukilpailuKeravaKilpailusivut

Minit:

Philip Nyman 6/6

Mira Lindfors 13/31

Aluedebytantit: Eveliina Eskola 4/9

Aluejuniorit: Oona Laakkonen 4/6

Silmu B: Saana Heikkinen 22/32, Karin Söyri 29/32

Debytantit: Nina Laakkonen 18/19, Sanni Salo 19/19

Noviisit: Lila Kärnä 13/14

Juniorit: Nona Linnanmäki 11/11

SM Noviisit: Lucas Tiilikainen (peruttu)

Taitajat, ei axel: Kira Ojavuo 3/9

Taitajat, axel: Mette Kostiainen 5/8

14.-15.11.2015 2. valintakilpailu / SM-noviisitTurkuKilpailusivutLucas Tiilikainen 4/4
19.11.20151. aluevalinta / B-silmutEspooKilpailusivut

Saana heikkinen 25/29

Karin Söyri 29/29

29.11.20151. valintakilpailu / noviisit ja debytantitVantaaKilpailusivut

DEB:

Nina Laakkonen 31/31

Sanni Salo (peruttu)

NOV:

Lila Kärnä 28/31

Johanna Nenonen 29/31

Tuuli Koskinen 30/31

Amanda Torkkel 31/31

Victoria Lindgren (peruttu)

29.11.2015Tähtisarjojen kutsukilpailuKouvolaKilpailusivut

Minit - tytöt: Mira Lindfors 12/20 - erityismaininta: iloinen esitys, Nelli Kievari 17/20, Ronja Räisänen 20/20

Minit - pojat: Philip Nyman 2/2

Aluedeb: Lumi Koskinen 3/5, Ellen Söyri 4/5, Heidi Salonen 5/5

Aluejun: Henna Sairanen 5/5

Taitajat: Mette Kostiainen 4/6, Kaisla Dove 5/6

 

 

4.12.2015Minien kutsukilpailuKauniainenKilpailusivut

2006: Mira Lindfors 4/10 - erityismaininta: pyörivät piruetit, Philip Nyman 10/10 - erityismaininta: ilmavat hypyt

2007 ja nuoremmat: Alma Söyri 11/11 - eritysmaininta: päivän hymytyttö

5.12.2015ISU- ja tähtisarjojen kutsukilpailuHeinola 

Aluedeb: Eveliina Eskola 1/4, Heidi Salonen 4/4

Noviisit: Lila Kärnä 4/14, Johanna Nenonen 11/14, Amanda Torkkel 14/14

1.1.-3.1.2016CrystalCup ICMikkeliKilpailusivutKansalliset seniorit: Kaisla Kasteenpohja 3/7
9.-10.1.20162. valintakilpailu / SM-noviisitEspooKilpailusivutLucas Tiilikainen 2/2
12.1.20162. aluevalintakilpailu / minitPaloheinäKilpailusivut

Poikien kutsukilpailu: Philip Nyman 3/3

Tytöt: Mira Lindfors 3/7, Nelli 5/7 Kievari, Ronja Räisänen 7/7

16. - 17.1.20162. valintakilpailu / juniorit + senioritTikkurilaKilpailusivut

Juniorit: Nona Linnanmäki 31/31

Seniorit: Kaisla Kasteenpohja 7/7

20.1.2016Kutsukilpailu / EVT - aluesarjat + taitajatMyyrmäki 

Aluesilmut: Johanna Vasarainen 5/5

Aluedeb: Eveliina Eskola 2/11, Ellen Söyri 9/11, Lumi Koskinen 10/11, Heidi Salonen 11/11

Taitajat (axel): Kaisla Dove 4/9, Kira Ojavuo 5/9 - erityismaininta: ryhdikäs luistelu ja kauniit ojennukset, Emma Laaksonen 9/9

24.1.20162. valintakilpailu / noviisit + debytantitSaloKilpailusivut

Lila Kärnä 29/33, Johanna Nenonen 32/33, Tuuli Koskinen 33/33, Amanda Torkkel (peruttu)

30.-31.1.2016

WillaTrophy  IC

HyvinkääKilpailusivut

JuniorC: Henna Sairanen 5/13

NoviceB: Lila Kärnä 10/13, Nina Laakkonen 11/13, Amanda Torkkel 12/13, Tuuli Koskinen 13/13

DebsB: Eveliina Eskola 4/18, Ellen Söyri 6/18, Lumi Koskinen 15/18, Jasmin Väätäinen (peruttu)

SpringsB: Karin Söyri 17/20

SpringsC: Johanna Vasarainen 11/14

Cubs2006: Mira Lindfors 5/15, Nelli Kievari 10/15

PreYoungI-2004:  Kira Ojavuo 2/13 ,Nea Krogell,  8/13

PreYoung-1999-2003: Mette Kostiainen 5/8, Kaisla Dove 6/8, Jenna Laito 8/8

PreChicks: Alma Söyri 17/19

6.2.20162. aluevalintakilpailu / B-silmutTikkurilaKilpailusivut

Saana Heikkinen 18/24, Karin Söyri 23/24

10.2.20162. aluevalintakilpailu / minipojatEspoo Philip Nyman 5/5 - erityismaininta: notkeat liu'ut
13.-14.2.2016Tähtisarjojen kutsukilpailuKisakallioKilpailusivut

Tintit: Ronja Öfversten, Alma söyri -> Tinteissä sijoitus ainoastaan sijoille 1-3

Minit/pojat: Philip Nyman 1/2, Hugo Öfversten 2/2

Minit/tytöt:  Mira Lindfors 1/29, Nelli Kievari (peruttu)

Silmu B: Saana Heikkinen 9/17

Aluesilmu: Johanna Vasarainen 13/14

Aluedeb: Ellen Söyri 7/10, Jasmin Väätäinen 10/10

Aluejun: Henna Sairanen 7/7, Oona laakkonen (peruttu)

Taitajat / axel: Kira Ojavuo 5/12 - erityismaininta: loistava yhdistelmäpiruetti, Mette Kostiainen 8/12

Taitajat / ei axel: Nea Krogell 4/28 - erityismaininta: monipuoliset ja laadukkaat liu'ut, Elli Haaramo 23/28

AIKUISET:

Adults silver I/II/III: Nina Ahonen 3/5

Adults bronze IV: Tuula Hovi 1/1

Adults gold I: Heidi Havukainen 1/2

Adults artistic silver II/III: Nina Ahonen 2/2

Adults artistic bronze IV/V: Tuula Hovi 1/2

Adults artistic bronze II/III: Kaisa Ojainmaa 2

26.2.2016Kans.nov aluemestaruusTikkurilaKilpailusivut

Lila Kärnä 8/10

Amanda Torkkel (peruttu)

12. - 13.3.2016Noviisipoikien SM-mestaruusVierumäriKilpailusivut

Lucas Tiilikainen 4/4

13.3.2016PandacupVuosaariKilpailusivut

Mira Lindfors 9/16 - eritysmaininta: iloinen esitys

Nelli Kievari: 16/16

Philip Nyman: 5/5

15.3.2016B-silmujen hopeafinaaliPaloheinäKilpailusivut

Saana Heikkinen 7/20

Karin Söyri 20/20

15.3.2016Minien hopeafinaaliPaloheinäKilpailusivutRonja Räisänen 10/11
19. - 20.3.2016EasterSkateRiihimäkiKilpailusivut

Chics: Alma Söyri 13/21

Cubs, Girls: Ronja Räisänen 21/21

Cubs, Boys: Philip Nyman (peruttu)

SpringsB Girls: Saana Heikkinen 12/27, Karin Söyri 19/27

Debutants C Girls: Eveliina Eskola 2/13, Ellen Söyri 4/13, Lumi Koskinen 11/13

Novice B Girls: Niina Laakkonen 11/19, Lila Kärnä 15/19, Amanda Torkkel 16/19, Johanna Nenonen 18/19, Tuuli Koskinen 19/19

Junior B Girls: Nona Linnanmäki 13/13

Senior B Ladies: Kaisla Kasteenpohja (peruttu)

1. - 3.4.2016SpringCarnivalMyyrmäki 

Chics: Ronja Öfversten - luistelijoita yhteensä 10,  ei sijoituksia kolmen ensimmäisen jälkeen - erityismaininta: hyvä musiikkiin luistelu

Cubs, Girls: Mira Lindfors 7/18, Nelli Kievari 18/18

Cubs, Boys: Philip Nyman 3/4, Hugo Öfversten 4/4

Debutants C Girls Ellen Söyri 10/12, Heidi Salonen 11/12, Jasmin Väätäinen (peruttu), Eveliina Eskola (peruttu)

Novice C Girls: Kaisla Dove 12/12

Junior C Girls: Henna Sairanen 1/2

PreYoungs – axel:  Mette Kostiainen 3/12, Johanna Vasarainen 5/12, Kiira Ojavuo 6/12, Jenna Laito 12/12

PreYoungs – no axel: Merily Pajo 4/19, Nea Krogell 13/19, Emma Laaksonen 14/19, Elli Haaramo 18/19

SpringsB: Saana Heikkinen 15/18, Karin Söyri 16/18