OTK:n kausi 2016-2017

TÄÄLLÄ STLL:n TAPAHTUMAKALENTERI

 

TÄÄLTÄ PÄÄSET STLL:n HELSINGIN ALUEEN SIVUILLE

 

 

KILPAILUKALENTERI - KAUSI 2016-2017

AIKAKILPAILUPAIKKAKILPAILUSIVUTOSALLISTUJAT/TULOKSET
3-5.3.2017Skate Berlin Adults 2017Berliinihttp://www.skate-berlin-adults.de/en/?noredirect=en_US

Nina Ahonen:

Adults Silver Free Skating    3. sija

Adults Silver Artistic 5. sija

4.2.2017Vihdin Taitoluistelijoiden KutsukilpailutKisakallio 

Heidi Kivensalo:

Adults Gold Free          Skating 1. sija

Nina Ahonen:

Adults Silver Free        Skating 1. sija

Kaisa Ojainmaa:

Adults Bronze Free      Skating 1. sija

8.1.2017ISU Kutsukisat AikuisetRaisio 

Nina Ahonen: 

Adults Silver I-III Free Skating 1. sija

Adults Silver Artistic 1. sija

Tuula Hovi

Adults Bronze Free      Skating  3. sija

Adults Broze Artistic 3. sija

22.10.2016A-silmut - 1. aluevalintaHelsinki/PirkkolaKilpailusivut/HSK

Saana Heikkinen 25/25

5.-6.11.2016KutsukisatKeravaKilpailusivut/KeLS

Aluejuniorit: Lila Kärnä 4/10, Tuuli Koskinen 9/10, Kaisla Dove 10/10

Aluenoviisit: Lumi Koskinen 5/11 - erityismaininta: monipuoliset liu'ut, Ellen Söyri 8/11, Eveliina Eskola10/11, Mette Kostiainen 11/11

Noviisit: Nina Laakkonen 6/13, Johanna Nenonen WD

Silmu A: Saana Heikkinen 12/12

Taitajat - Axel: Emma Laaksonen 10/13

12.11.2016yl. nov+deb 1. valintakisa / lohko IIITampereKilpailusivut/KooVeeNina Laakkonen 11/29
19.11.2016KutsukisatHelsinki/PirkkolaKilpailusivut/OTK

Taitajat: Ronja Räisänen 2/5

Taitajat - Axel: Mette Kostiainen 3/5

Aluesilmut: Johanna Vasarainen 2/5, Nea Krogell 5/5

Aluedebytantit: Karin Söyri 6/6

Aluenoviisit: Ellen Söyri 2/5, Eveliina Eskola 3/5, Lumi Koskinen 4/5, Maria Pohjansaro 5/5

Aluejuniorit: Lila 1/5, Amanda 2/5 Tuuli 4/5, Kaisla 5/5

4.12.2016B-silmut - 1. aluevalinta

Kauniainen

Kilpailusivut/KaTaMira Lindfors 21/26

6.-8.1.2017

CrystalCup/ IC-kisat

MikkeliKilpailusivut/Mikkelin Luisteijat

JuniorC: Amanda Torkkel 8/10

NoviceB: Nina Laakkonen 21/35, Johanna Nenonen 34/35

NoviceC: Ellen Söyri 7/11, Mette Kostiainen 11/11

DebsB: Karin Söyri 3/3

SpringsB: Mira Lindfors 21/33

 

17.1.2017A-silmut - 1. aluevalintaHelsinki / PaloheinäKilpailusivut / HTK 
21.1.2017yl. nov+deb 2. valintakisa / lohko IIIEspooKikpailusivut / EsJt

Noviisit:

Nina Laakkonen 9/35 (Ninalle ennästyspisteet 39,54)

Sanni Salo 33/35

28.-29.1.2017HyvinkääTrophyHyvinkääKilpailusivut / HyTl

Junior C - Aluejuniorit: Lila Kärnä 3/11, Tuuli Koskinen 6/11

Novice B - Noviisit: Nina Laakkonen 9/14, Sanni Salo 13/14

Novice C - Aluenoviisit: Lumi Koskinen 9/16, Ellen Söyri 12/16, Mette Kostiainen 15/16, Eveliina Eskola 14/16

SringsB - SilmuB: Mira Lindfors: 11/30 - erityismaininta: erinomainen tulkinta

Springs C - Aluesilmut: Nelli Kievari: 3/9

Pre-Young I - Taitajat synt. 2005 tai myöhemmin: Ronja Räisänen 17/24 

4.-5.2.2017KutsukisatVihti / KisakallioKilpailusivut / VTL

B - silmut: Mira Lindfors

Aluesilmut: Nelli Kievari 3/8

Aluedebytantit: Karin Söyri

Aluenoviisit: Eveliina Eskola 4/7
 
Noviisit: Nina Laakkonen 1/15 (45,05), Sanni Salo 11/15

Aluejuniorit: Amanda Torkkel 5/7, Kaisla Dove 7/7

11.2.2017B-silmut - 2. aluevalintaTikkurila Kilpailusivut / TTKMira Lindfors 23/26
11.-12.2.2017KutsukisatKeravaKilpailusivut / KeLs

JuniorC: Lila Kärnä 4/6, Johanna Nenonen 5/6

NoviceC: Eveliina Eskola 2/6, Mette Kostiainen 6/6

NoviceB: Nina Laakkonen 9/15, Sanni Salo 12/15

SpringsC: Nelli Kievari 3/10

Taitajat - Axel: Serafiina Ura 7/7

18.2.2017KutsukisatKouvolaKilpailusivut / KoTa

AluejunioritTuuli Koskinen 2/4

Aluenoviisit: Lumi Koskinen 3/6, Ellen Söyri 4/6

Aluedebytantit: Karin Söyri 1/1

TaitajatRonja Räisänen 8/13

Silmu BMira Lindfors 4/6

18.2.2017Hopeafinaali / NoviisitPorvooKilpailusivut / PTLNina Laakkonen 22/23
12.3.2017Aluemestaruus / NoviisitKauniainenKilpailusivut / KaTaNina Laakkonen 7/18
17.3.2017Hopeafinaali / B-silmutVantaa / MyyrmäkiKilpailusivut / EVTMira Lindfors 5/25
17.-19.3.2017SpringCarnivalVantaa / MyyrmäkiKilpailusivut / EVT

AluesilmutNelli Kievari 7/10

AluedebytantitKarin Söyri 10/12, Heidi Salonen 11/12

Aluenoviisit:Ellen Söyri 8/9, Mette Kostiainen 9/9

Taitajat - ei Axel: Ronja Räisänen 10/12

Taitajat - Axel: Emma Laaksonen 9/11Serafiina Ura (WD)

Noviisit: Nina Laakkonen (WD)

     
kuva: Pietu´s Photo
Hyvinkää 28.1.2017 - JuniorC
Hyvinkää 28.1.2017 - Lumi, Tuuli, Lila
Hyvinkää 28.1.2017 - Nina ja Sanni
Hyvinkää 28.1.2017 - Mira
Kisakallio 4.2.2017 - Sanni ja Nina
Kisakallio 5.2.2017 - Nelli