OTK:n kausi 2017-2018

KILPAILUT 2017-2018
AIKAKILPAILUPAIKKAKILPAILUSIVUTOSALLISTUJAT / TULOKSET
28.10.2017Tähtisarjojen kutsukilpailu / RTLRiihimäkiKilpailusivut

aluesilmut: Nelli Kievari 2/21

aluenoviisit: Lumi Koskinen 6/19, Julia Forsman 12/19, Eveliina Eskola 14/19, Ellen Söyri 16/19, Karin Söyri 18/19

aluejuniorit: Anna Koivula 7/11, Tuuli Koskinen 10/11

29.10.2017B-silmut - 1.vk / KaTaKauniainenKilpailusivutMira Lindfors WD
4.11.2017B-silmut - kutsukilpailu / TTKTikkurilaKilpailusivutMira Lindfors 7/28
11.11.2017OTK - omat kisatHki / PirkkolaKilpailusivut

aluesilmut: Nelli Kievari 2/2

aluedebytantitSaana Heikkinen 2/4, Matilda Hyytinen 3/4

aluenoviisitJulia Forsman 1/11 , Eveliina Eskola 2/11 , Lumi Koskinen 3/11, Ellen Söyri 4/11, Jasmin Väätäinen 5/11, Heidi Salonen 6/11, Karin Söyri 9/11, Jenna Laito 11/11

aluejunioritJohanna 3/8, Tuuli 4/8, Anna 5/8, Mette 6/8, Maria 7/8, Kaisla Dove 8/8

tintitAili Rossi 3/4, Enya Eklöf

taitajat - ei axel : Bettina Koivu 3/6, Nellie Eklöf 4/6, Laura Hakkarainen 5/6, Vera Vesalainen 6/6

13.1.2018Kutsukisat / KTLKuusankosken jäähalliKilpailusivut

SilmuB: Mira Lindfors 7/16

Aluesilmut: Nelli Kievari 2/11

Aluedebytantit: Saana Heikkinen 1/4, Matilda Hyytinen 3/4

Aluenoviisit: Julia Forsman 1/7, Heidi Salonen 7/7

Aluejuniorit: Anna Koivula 3/5, Mette Kostiainen 5/5

16.1.2018B-silmut - 2.vk / HTKHki / Paloheinän jäähalli

Kilpailusivut

Tulokset

Mira Lindfors 11/20

Nelli Kievari 19/20

20.-21.1.2018HyvinkääTrophy / HyTLHyvinkääKilpailusivut

JuniorC: Tuuli Koskinen 4/10, Anna Koivula 8/10, Mette Kostiainen 10/10, Johanna Nenonen(WD)

NoviceC: Julia Forsman 4/16, Karin Söyri 9/16, Lumi Koskinen 13/16, Ellen Söyri 15/16,

SpringsB: Mira Lindfors 14/32, Nelli Kievari 29/32

Pre-Young I girls, 2006 or later: Vera Vesalainen 16/31, Nellie Eklöf 17/31

Chicks: Aili Rossi

10.-11.2.2018Kutsukisat / VTLLohja / KisakallioKilpailusivut

Tintit:  Aili Rossi - erikoismaininta: Hienosti musiikkiin luisteltu ohjelma

B-silmut: Mira Lindfors 8/31, Nelli Kievari WD

Aluenoviisit: Karin Söyri 6/9, Jenna Laito 9/9, Julia Forsman (karsiutui)

Aluejuniorit: Anna Koivula 3/5, Mette Kostiainen 5/5

Taitajat - ei axel, 2006 ja nuoremmat: Bettina Koivu 12/16

23.2.2018B-silmujen kutsukisa - MaryCohr Skate / TTKTrio Areena Tikkurila / VantaaKilpailusivut

Mira Lindfors 3/14

 

10.3.2018

 

Kutsukisat / Lohjan TaitoluistelijatLohja / Lohjan jäähalliKilpailusivut

Tintit: Aili Rossi WD

B-silmut: Mira Lindfors 6/18

Taitajat - ei Axel: , Bettina Koivu 4/11, Nellie Eklöf 7/11

Aluenoviisit: Julia Forsman 1/8 , Eveliina Eskola 5/8 , erikoismaininta: kaunis taivutuspiruetti, Jenna Laito 7/8

Aluejuniorit: Mette Kostiainen 3/4

16.3-18.3.2018EasterSkate / RTLRiihimäkiKilpailusivut

Chicks Girls: Aili Rossi, osallistujia 26 - erikoismaininta Great spirals

SpringsB: Nelli Kievari 29/29

DebsB: Saana Heikkinen 2/14

NoviceC: Lumi Koskinen 5/14, Jasmin Väätäinen 8/14, Karin Söyri 10/14, Ellen Söyri 12/14, Julia Forsman,WD

JuniorC:Tuuli Koskinen 4/10, Anna Koivula 5/10, Mette Kostiainen WD

Aikuiset:

Silver Free Skating: Kaisa Ojainmaa, 6/9

Silver Artistic: Kaisa Ojainmaa, 4/6

16.3.2018B-silmut - hopeafinaali / EVTVantaa / MyyrmäkiKilpailusivut

Mira Lindfors 1/18