OTK:n kausi 2018-2019

KILPAILUT 2018-2019

AIKA

 

KILPAILU

/ Järjestäjä

PAIKKA

 

KILPAILUSIVUT

 

OSALLISTUJAT

tulokset (clickaa sarjan nimeä)

     
12.-13.10.2018

Kutsukilpailu ja

Aluesilmujen 1.vk

/ NTL

KlaukkalaKilpailusivut

minit 2009: Aili Rossi

aluesilmut: Bettina Koivu, Vera Vesalainen

noviisit: Mira Lindfors

aluenoviisit: Karin Söyri

aluejuniorit: Mette Kostiainen, Ellen Söyri

17.11.2018

Kutsukilpailu

ja minien 1.aluek.

/ TTK

TikkurilaKilpailusivut

minit 2010: Martta Koivumäki

minit 2009: Aili Rossi

aluesilmut: Bettina Koivu

24-25.11.2018

Noviisien 1. lohkok.

/ LTL

 

LahtiKilpailusivut

noviisit: Lumi Koskinen, Mira Lindfors

(scores)

1.-2.12.2018

Tähti-sarjojen

kutsukilpailu

/ KeLS

KeravaKilpailusivut

tintit: Enya Eklöf

minit: Aili Rossi, Martta Koivumäki

aluesilmut: Bettina Koivu, Vera Vesalainen

aluedebytantit: Nelli Kievari

aluenoviisit: Saana Heikkinen 

aluejuniorit: Tuuli Koskinen, Mette Kostiainen, Tyyne Pulli, Jasmin Väätäinen

taitajat - axel: Lilja Leiwo, Nellie Eklöf WD

taitajat - ei axel: Iiri Leiwo

12.-13.1.2019

Noviisien

2. lohkokilpailu

/ HTK

HelsinkiKilpailusivut

noviisit:Nelli Kievari, Lumi Koskinen, Mira Lindfors

(scores)

2.-3.2.2019

Hyvinkää Trophy

/ HyTL

HyvinkääKilpailusivut

minit 2010: Martta Koivumäki

minit 2009: Aili Rossi

aluesilmut: Bettina Koivu

noviisit: Nelli Kievari WD, Mira Lindfors (scores)

aluenoviisit: Eveliina Eskola (scores)

aluejuniorit: Jasmin Väätäinen, Ellen Söyri (scores)

taitajat - axel: Lilja Leiwo, Nellie Eklöf 

taitajat - ei axel: Iiri Leiwo

9.-10.2.2019

ISU- ja tähtisarjojen kutsukilpailu

/ VTL

KisakallioKilpailusivut

aluesilmut: Bettina Koivu, Vera Vesalainen

aluenoviisit: Saana Heikkinen

taitajat - axel: Lilja Leiwo

taitajat - ei axel, 2007 ja nuor.: Tilda Oksman

taitajat - ei axel, 2006 ja vanh.: Iiri Leiwo

9.2.2019

Noviisien aluemestaruuskisa

/ HL

HelsinkiKilpailusivutnoviisit: Nelli Kievari WD, Mira Lindfors, Lumi Koskinen (scores)
10.2.2019

Minien 2. aluevalintakilpailu

/ KaTa

KauniainenKilpailusivut

minit 2010: Martta Koivumäki

minit 2009: Aili Rossi

8.-10.3.2019

Easter Skate
/RTL

RiihimäkiKilpailusivut

tintit: Enya Eklöf, Viivi Plyhm

minit: Martta Koivumäki

aluesilmut: Bettina Koivu, Vera Vesalainen

aluenoviisit: Eveliina Eskola, Jenna Laito

noviisit: Nelli Kievari, Mira Lindfors, Lumi Koskinen

aluejuniorit: Tyyne Pulli, Ellen Söyri, Jasmin Väätäinen

taitajat - axel: Lilja Leiwo, Nellie Eklöf

taitajat - ei axel: Iiri Leiwo, Halla Nieminen